خانه » کامپیوتر واینترنت » ترفندهای کامپیوتری » آموزش گذاشتن رمز روی فلش مموری
آموزش گذاشتن رمز روی فلش مموری

آموزش گذاشتن رمز روی فلش مموری

چگونه بر روی فلش مموری رمز بگذاریم؟

فلش

دیگر کمتر کسی را می یابید که یک فلش مموری در جیبش نباشد ! طبیعی است با زیاد شدن استفاده از یک وسیله ، مشکلات آن نیز یکی یکی پدیدار خواهد شد. ویروسی شدن فلش مموری و همچنین دسترسی آسان همه اشخاص به آن را میتوان به عنوان چندی از این مشکلات نام برد.

 نرم افزار های زیادی برای اینکار وجود دارد ولی در اینکه چگونه میخواهیم با استفاده از قابلیت های ویندوز ۷ بر روی فلش مموری پسورد بگذاریم، مطلبی است که برای آموزش این هفته آماده کردیم:

این قابلیت بصورت یک چیپ سخت افزاری به نام TPNبر روی مادر بورد هایی که در چند سال اخیر تولید شده اند وجود دارد.

برای شروع ابتدا My Computer را باز کرده و روی فلش مموری کلیک راست کنید و گزینه Turn On Bitlockerراانتخاب نمایید.

67564-103704518

بعد از کلیک روی گزینه  Turn On Bitlockerصفحه ای مانند تصویر زیر ظاهر میشود که اخطار میدهد در زمان رمز گذاری فلش مموری را خارج نکنید.

23409-103704308

در مرحله بعد باید عملیات رمز گذاری بر روی فلش مموری را شروع کنید .برای انجام این کار همانطور که در تصویر مشاهده می کنید دو گزینه در اختیار شما قرار می گیرد:

Use a Password to unlock the drive ::          :استفاده از پسورد برای رمز گذاری

:   Use my smart card to unlock the drive ::  استفاده از Smart  card

پیشنهاد ما استفاده از گزینه اول و انتخاب پسورد برای رمز گذاری می باشد.

7210-103704709

بعد از  این صفحه یک امکان فوق العاده وجود دارد که میتوان رمز مورد نظر را در یکی از درایو ها ذخیره کرد تا در صورت فراموش کردن پسورد بتوان فلش را باز کرد. این قابلیت است که باعث برتری این روش نسبت به روش های رمز گذاری با نرم افزار می شود.

42732-103704404

 سپس  بر روی گزینه  Next کلیک کنید وبعد از صفحه ظاهر شده گزینه  start Encryption را انتخاب کنید تا عملیات رمز گذاری آغاز شود.

62055-103704500

97577-103705195

برای برداشتن قفل به تنظیمات کنترل پنل بروید و گزینه BitLocker Drive Encryption را انتجاب کنید. صفحه ای مانند تصویر زیر ظاهر میشود. در این قسمت علاوه بر برداشتن قفل فلش مموری میتوان برای درایو های خود نیز پسورد بگذارید.

81378-103705596

چند نکته:

۱٫ دقت داشته باشید که در حین انجام قفل گذاری بر روی پارتیشن ها و فلش مموری هیچ کار دیگری انجام نداده و در حین انجام رمز گذاری،  فلش مموری را از روی دستگاه خارج نکنید بدلیل اینکه در بیشتر مواقع فلش مموری سوخته و دسترسی به اطلاعات غیر ممکن می شود .

 

۲٫ در صورت فراموش کردن پسورد ، می توانید از فایلی که در حین انجام رمز گذاری در یکی از پارتیشن ها ذخیره می کنید استفاده کنید .

 

۳٫ این قابلیت بر روی ویندوز XP وجود ندارد اما شما می توانید بعد از رمز گذاری ، فلش مموری خود را در ویندوز XPباز کرده و با وارد کردن پسورد از اطلاعات خودتان استفاده کنید اما به هیچ وجه نمی توانید اطلاعاتی به فلش مموری خود اضافه کنید .

 

منبع: تازه های تکنولوژی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

بالا